70 درصد ایرانی ها شربت میوه مصرف می کنند
شربت با طعم پرتقالی ،بالاترین تقاضای بازار را در میان ایرانی ها دارد.
به گزارش" ام بی ای نیوز"، در تحقیقات صورت گرفته در جامعه شهر نشین مشخص شد 70 درصد افراد جامعه خصوصا در فصل تابستان از انواع شربت های میوه ای استفاده کرده می کنند.
امروزه نوشیدنی ها بخش مهمی از مواد غذایی و نیاز روزانه مردم را تشکیل می دهند .در نظر سنجی صورت گرفته مشخص شد تنها 7 درصد ایرانی ها روزانه از شربت به عنوان نوشیدنی استفاده می کنند، 24 درصد مردم ایران اظهار نموده اند که ترجیح می دهند 2 یا 3 بار در هفته از انواع شربت ها استفاده کنند. از میان این مصرف کننده ها 22 درصد 2 یا 3 بار در ماه ، 20 درصد یک بار در هفته و 20 درصد نیز اظهار داشته اند دوست دارند یک بار در ماه شربت بنوشند. 
این تحقیق نشان می دهد 73 درصد از میان مصرف کننده های شربت ؛ انواع شربت های مایع و 34 درصد شربت های پودری را برای نوشیدن ترجیح می دهند . در این میان طعم پرتقالی با اختصاص 48 درصد مصرف کننده ها به خود،بالاترین بازار تقاضای شربت را در میان ایرانی ها دارد.گیلاس نیز با 45 درصد و لیمو با 17 درصد متقاضی به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند. در میان سایر طعم ها آناناس با 16 درصد، توت فرنگی با 9 درصد ، انبه با 8 درصد، پنچ میوه با 7 درصد، سیب و بهار نارنج با 6 درصد هر کدام با اختصاص سهمی از بازار به خود محبوب ترین طعم ها در میان انواع شربت به حساب می آیند.
از آنجا که آب میوه یکی از بهترین نوشیدنی ها است و مصرف طبیعی ، تازه و خانگی آن در اولویت قرار دارد اما سرعت زندگی ماشینی گاهی فرصت تهیه شربت را در خانه سلب می کند به همین دلیل انواع شربت های تولید شده تحت برند های معروف، بازار را در دست خود دارند تا آنجا که از میان کل مصرف کننده های شربت 30 درصد شربت خانگی تهیه و مصرف می کنند و مابقی از انوا ع کارخانه ای این شربت ها استفاده می کنند. در این میان سن ایچ با داشتن 36 درصد بازار مصرف بیشترین طرفداران را دارد. تک دانه با 17 درصد، گلدیس با 8 درصد ،وجین با 7 درصد و ترنج ، مجیدو تردک هر کدام با 6 درصد پرتقاضا ترین برندها در بازار شربت های ایرانی هستند.
دسترسی سریع
 
پیوند ها
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت نگین شهد شهران پارس می باشد .